تبلیغات
قالیباف مشهد - قالیباف در جمع معلمان آینده ما منوط به سرمایه گذاری در حوزه آموزش و پرورش است
 
قالیباف مشهد
حامیان وطرفداران دکترمحمدباقرقالیباف www.ghalibaf-mashhad.mihanblog.com
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : س رضوی
نویسندگان
نظرسنجی
آیاتمایل به عضویت درجمع طرفداران دکترقالیباف دارید
 

قالیباف در جمع معلمان آینده ما منوط به سرمایه گذاری در حوزه آموزش و پرورش است

محمد باقر قالیباف در دیدار با جمع کثیری از معلمان که به مناسبت روز معلم انجام شد، با تشریح مشکلات مختلف موجود در کشور، به مشکلات این قشر زحمتکش پرداخت و برنامه های خود برای ارتقای وضعیت معلمان را ارائه کرد.

وی همچنین با تبریک میلاد با سعادت حضرت زهرا (س) و روز زن عنوان کرد: وقتی نام معلم شنیده می شود، در ذهن هر انسان منصفی تبلور پاکی ها، زیبایی ها، صبر، محبت، صداقت و قناعت نقش می‌بندد.

شهردار تهران همچنین با تاکید بر این‌که هر مسیر و راهی در زندگی به جز هدف رشد و تعالی انسان در این دنیا، باطل است، گفت: ما این مهم را از بزرگان دین، فقها، ائمه اطهار (ع) و اهل بیت (ع) آموخته‌ایم و اگر در نظام اسلامی که با این همه مجاهدت و مبارزه شکل گرفته است ، هدفی غیر از این را دنبال کنیم، مسیر را گم کرده‌ایم.

وی ادامه داد: هیچ گاه ملاک ارزیابی کارنامه یک مدیر، مسئول، شهردار، وزیر و رئیس دولت این نیست که بگوید چقدر شهر، فضای سبز، پل، راه و مترو ساخته‌ام، بلکه این است که بگوید چقدر از شهروندان شهری که آن را مدیریت می‌کنم، عبادت خدا را می کنند، چقدر از انسانیت در این شهر باقی مانده است و چقدر این انسان ها آزاده‌اند.

وی با بیان این که منظور این نیست که راه و مترو نسازیم، بلکه این است که این ها وسیله اند و هدف رشد و تعالی است، افزود: هرچند که در حال حاضر ارزیابی ها این گونه نیست، اما اگر این مهم اتفاق افتاد، آن مدیر موفق تلقی می شود.

وی با اشاره به اقدامات فرهنگی و اجتماعی شهرداری و لزوم فعالیت در راستای رشد و تعالی انسان عنوان کرد: معتقدم تلاش های ما در شهرداری و در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اقدامات روبنایی است؛ چراکه افزایش تعداد صندلی سینما و افزایش تیراژ کتاب ها هر چند که بخشی از فرهنگ است، اما به معنای انجام کار فرهنگی نیست.این موارد تنها بستر و زمینه لازم برای کار فرهنگی هستند.

قالیباف افزود: کار فرهنگی یعنی آموزش و پرورش،آموزشی که غایت و هدف آن پرورش جان انسان‌ها و سوق دادن آنها به سوی تعالی معنوی است.در فرهنگ دینی برای آموزش هدف غایی و نهایی نجات انسان ها است.از این جهت است که گفته‌اند پیامبران آموزگاران حقیقی بشریت هستند و تمام معلمان ادامه دهنده مسیر پیامبران الهی هستند؛چون با پرورش روح و جان انسان‌ها یک جامعه سروکار دارند.

شهردار تهران با انتقاد از این‌که اکنون بیشتر معلمان در کشور ما به دلیل دغدغه معیشتی دو شغله‌اند و اگر این طور نباشد قادر به اداره زندگی نیستند، گفت: معلمان ما به دنبال رزق حلال هستند و جز این که برای گذران زندگی دو شغله باشند یا چند شیفت کار کنند راه دیگری ندارند.

قالیباف افزود : سه شیفت کار کردن معلمان با کرامت آنها سازگار نیست.

شهردار تهران با تاکید بر اهمیت فرهنگ در یک جامعه به ویژه جامعه دینی عنوان کرد:فرهنگ مظلوم است.دلیل این‌که معلمان در تنگنای معیشتی هستند نگاه نادرستی است که به فرهنگ وجود دارد.فرهنگ مظلوم است و مظلومیت فرهنگی هم در وضعیت معلمان نمایان است. ما نگاهمان راباید به فرهنگ تغییر دهیم. فرهنگ اساس قدرت ملی ماست.فرهنگ مصرف کننده نیست.تولید فرهنگی مولد قدرت ملی است.با این نگاه باید وضعیت معلمان در همه حوزه ها تغییر کند. چرا باید وضعیت کسانی که در حوزه های دیگرفعالند بهتر از معلمان باشد. این نشانه مظلومیت فرهنگ است.

شهردار تهران،با تاکید براین که اعتقاد راسخ و باور عمیقم بر کار فرهنگی است، یادآور شد: اولین اتفاقی که در دوران مدیریتم در نیروی انتظامی افتاد افتتاح یک دانشگاه تمام عیار پلیس در منطقه ۲۲ تهران بود که حدود ۱۸ ماه طول کشید و ثمرات بسیار زیادی برای نیروی انتظامی دربرداشت.ما در نیروی انتظامی و شهرداری نشان دادیم که سرمایه گذاری بر روی نیروی انسانی می تواند ضامن موفقیت هر سازمان و نهادی در اجرای بهینه وظایف خود باشد.این رویه در دولت نیز باید پیگیری شود و بی تردید اساس و پایه چنین حرکتی هم در آموزش و پرورش است.

شهردار تهران با بیان این که معتقدم در آموزش و پرورش سرمایه انسانی زیادی وجود دارد، عنوان کرد:منابع انسانی سرمایه اصلی هر سازمانی هستند و این سرمایه می‌تواند منابع مادی را نیز ایجاد کند؛ اما در حال حاضر و در شرایطی که بهترین منابع انسانی را در اختیارداریم؛ مدیریت، حلقه گم شده ای است که مانع استفاده درست از این سرمایه ها می شود.

وی افزود ما در دهه ۸۰ هم نفت را ۱۰ دلاری فروختیم و هم ۱۲۰ دلاری؛ولی تفاوتی در کیفیت و سطح زندگی مردم ایجاد نشد.این‌که ما بزرگترین سرمایه های مادی و انسانی را در اختیار داریم و نمی توانیم از آنها به نحو درستی استفاده کنیم، ناشی از فقدان یک مدیریت کارامد و عقلانی است که بتواند این از این سرمایه ها به درستی استفاده کند.

شهردار تهران تاکید کرد: اطمینان می‌دهم در صورت توفیق خدمت، در هر شرایط اقتصادی و حتی در شرایط تحریم، برای خوب اداره کردن دو وزراتخانه مهم آموزش و پرورش و آموزش عالی، هیچ بهانه‌ای باقی نگذارم. بنده مطالبات معلمان را می دانم و برای فراهم کردن آنها برنامه دقیق دارم.

وی با بیان این‌که می‌دانم اگر در دولت باشم برخی از کارهای زیربنایی که در دوران مدیریتم انجام خواهم داد ثمره زودرس نخواهد داشت، افزود: اطمینان دارم که در پایان دولت،سرمایه های انسانی ارزشمندی در این کشور رشد خواهد کرد که می‌توانیم انقلاب، نظام و مدیریت کشورمان را با اطمینان به دست آن ها بسپاریم. تردیدی نداریم که سرمایه گذاری در فرهنگ و به ویژه حوزه آموزش و پرورش جزو پربازده ترین سرمایه گذاری هاست. آینده ما منوط به سرمایه گذاری در حوزه آموزش و پرورش است.

قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود به تحلیل اوضاع اقتصادی پرداخت و گفت : باید توجه کنیم وضعیت دشوار اقتصادی امروز گرچه ظاهری اقتصادی دارد، ولی راه حل آن اقتصادی نیست؛بلکه همانطور که ریشه مشکلات اقتصادی امروز مدیریتی است؛پس راه حل آن هم مدیریتی است.بر این اساس است که تاکید می کنم با حل و رفع چالش مدیریتی و تحقق یک مدیریت جهادی دارای کارنامه و برنامه؛این نابسامانی اقتصادی ظرف دو سال قابل ساماندهی است.

قالیباف ادامه داد :مثال مشخص سیاست زدگی این است که وقتی یک رئیس جمهور اصلاح طلب یا اصول گرا بر سرکار می آید در سازمان های زیر مجموعه دولت از وزیر تا فراش راجابه جا می کند.این یعنی اینکه انتصاب ها و جابجایی ها نه بر اساس شایستگی ها و لیاقت ها بلکه بر اساس ملاحظات باندی و گروهی است.سوال من این است که این نوع تغییر و تحولات بر اساس کدام منطق دینی و انقلابی قابل دفاع است؟ نگاه سیاست زده به هرحوزه ای مخرب است اما در حوزه فرهنگ و آموزش فاجعه است و متاسفانه ما در این حوزه دچار مشکلات جدی هستیم.

وی گفت :روند معقول و اصولی در انتصاب این است که فرد مسئول باید به نظام اسلامی و ولایت فقیه عشق بورزد و همچنین مدیر لایق و کارآمدی باشد. با احراز این دو شرط دیگر این‌که فردی مخالف من یا موافق من است مهم نیست و من اگر او را بر اساس اینکه جزیی از گروه من نیست کنار بگذارم کاری غیرانقلابی و خلاف مصالح نظام انجام داده ام و در دام سیاست زده گی افتاده ام.بنده در اینجا به صراحت عرض می کنم اگر توفیق خدمت پیدا کنم این رویه ها را برهم خواهم زد و معیارم در به کارگیری افراد تنها شایستگی و باور و تعلق خاطر آنها به انقلاب و ولایت خواهد بود.

قالیباف ادامه داد: تضمین این حرف بنده هم کارنامه و عملکردی است که داشته ام.در زمان مدیریت من در شهرداری کسانی بوده اند که مخالف دیدگاه های بنده بوده اند و با وجود این‌که در اوایل خدمتم در شهرداری به عنوان مثال یک نفر از همین منتقدان؛معاون یکی از مناطق بود امروز به عنوان یکی از معاونان شهردار در حال کار و خدمت است و بنده وقتی که دیدم ایشان آن دو ویژگی را که عرض کردم دارد ،دلیلی ندارد که از توانایی اش استفاده نکنم.

وی با بیان این که باور فرهنگ جبهه و مدیریت جهادی حضور میدانی در عرصه خدمت برای پیشبرد امور است، تصریح کرد: اگر توفیق خدمت پیدا کنم هیچ گاه وزیرانی مثل وزیر آموزش و پرورش و آموزش عالی و اقتصاد را به دفتر دولت دعوت نمی کنم؛بلکه به وزارت خانه ها مراجعه می کنم و به صورت میدانی در جریان روند امور و تصمیم گیری‌ها قرار خواهم گرفت.

وی افزود: این به معنای دخالت در امور نیست، بلکه به معنای حضور برای تحقق تصمیم درست و اجرای صحیح آن تصمیم است.

وی با تاکید بر این که نباید هیچ تصمیمی بدون مشورت و خرد جمعی گرفته شود، گفت:اجازه نخواهیم داد هرکار شکن و سیاست زده ای در اجرای تصمیمات متکی بر خرد جمعی خللی ایجاد کند.برنامه ها باید براساس عقلانیت و خرد جمعی اتخاذ و به صورت قاطع اجرا شوند.

قالیباف در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: اطمینان می دهم در طول ۸ سال گذشته در حوزه مدیریت شهرداری تهران هیچ کار و برنامه‌ای بدون خرد جمعی دنبال نشده است و بر این اساس معتقدیم دولتی که بر سر کار خواهد آمد باید برنامه، کارنامه و تیم داشته باشد تا بتواند تصمیمات درستی اتخاذ و با قاطعیت آنها را اجرا کند.

شهردار تهران در پایان خطاب به معلمان حاضر در جلسه گفت: شما که آبرو و وقت خود و خانواده را در کلاس مدرسه گذاشتید این قول را می دهم که به فضل الهی و به کمک یکایک شما و ارواح طیبه شهدا با کارم جبران کنم تا شما شرمنده محله، مدرسه، و شهرتان نباشید و به راهتان ادامه دهید.


منبع : شنیده ها - shenideha.com

نوع مطلب :
برچسب ها : قالیباف در جمع معلمان آینده ما منوط به سرمایه گذاری در حوزه آموزش و پرورش است،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 26 شهریور 1396 06:08 ب.ظ
Howdy would you mind stating which blog platform you're working with?
I'm planning to start my own blog soon but I'm having a tough time deciding between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
The reason I ask is because your layout seems different then most blogs and I'm
looking for something unique. P.S Apologies
for getting off-topic but I had to ask!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی